Co dalej z targowiskiem?

Co dalej z targowiskiem?

     Przy ulicy Niedźwiedziej, na rogu z Legnicką, funkcjonuje targowisko, na którym zakupy robi wielu mieszkańców Popowic i Szczepina. Nie jest im obojętne, czy będzie ono dalej działać, czy nie.

                               Co dalej z targowiskiem

      Targowisko prowadzone jest przez Spółkę Komandytową „Niedźwiedzia”. Robi ona to na podstawie umowy dzierżawnej z Urzędem Miejskim Wrocławia. Umowa ta jest sformułowana niezbyt korzystnie dla Spółki, a tym samym dla kupców. Zobowiązuje ich bowiem do usunięcia się z targowiska wraz z wygaśnięciem terminu umowy, nie przewidując jej dalszego przedłużenia. Targowisko przy Niedźwiedziej cieszy się dużą popularnością. W dni powszednie zakupów dokonuje tu ponad tysiąc osób, natomiast w soboty ta liczba wzrasta kilkakrotnie.

     Co dalej będzie z targowiskiem? Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że nie ma zamiaru likwidacji targowiska. Zresztą umowa dzierżawna opiewa do końca 2014 roku. Później decyzję w sprawie targowiska, podejmie kolegium prezydenta Wrocławia. Rzecz w tym, że kupcy najpóźniej we wrześniu 2014 roku powinni wiedzieć, co będzie z targowiskiem – czy umowa dzierżawna będzie przedłużona, czy też nie?

     Mamy nadzieję, że magistrat wykaże zrozumienie dla potrzeb mieszkańców Popowic i przyległych osiedli, przedłużając umowę dzierżawną targowiska przy Niedźwiedziej na kolejny rok. Tym samym będzie ono dalej funkcjonować, a mieszkańcy nie zostaną pozbawieni możliwości dokonywania tam zakupów.

tom