Niebawem koniec remontu

Niebawem koniec remontu

     Dobiega końca remont ulicy Purkyniego. Otrzyma ona nową nawierzchnię,a także  nowe chodniki. Nareszcie ulica  ta nabierze wyglądu wielkomiejskiego. Jednocześnie będzie spokojniejsza. Zyska progi spowalniające jazdę, ze względu na pobliskie instytucje kulturalne.

Niebawem koniec remontu

   Firma Skanska, jak mnie poinformował inż. Karol Gołębiowski,menadżer projektu „Przebudowa ulicy Purkyniego we Wrocławiu”, na wykonanie remontu ma czas do początku marca 2014 roku. Nie wyklucza jednak wcześniejszego oddania ulicy do użytku. Do tego jednak potrzebne są dodatnie temperatury. Bowiem wtedy można położyć końcową warstwę ścieralną, po której będą jeździć samochody. Pozostało też dokończenie chodników, ale z tym firma jest w stanie uporać się w miarę szybko. Na jezdni, w miejscach przejść dla pieszych, będą ułożone progi spowalniające. Tym samym, ulica będzie należeć do strefy uspokojonego ruchu. Decyzję taką podjęto, ze względu na położone w pobliżu placówki. Jest tam szkoła, Akademia Sztuk Pięknych, Muzeum Narodowe, Panorama Racławicka, a także park Juliusza Słowackiego. Oznacza to duży ruch pieszy w rejonie ulicy Purkyniego.

    W rozmowie z inż.Gołębiowskim, usłyszałem też, że dokładają starań, aby zakończyć ten remont przed terminem. Zwłaszcza kierowcy odetchną wtedy z ulgą, bo obecnie jest to duże utrudnienie w poruszaniu się po centrum. Zatem czekamy na dobrą wiadomość, o zakończeniu remontu tej ulicy!

tom