Drogowskaz kulturalny

Drogowskaz kulturalny

    Nowym pomysłem, który ma szanse powodzenia, są drogowskazy, kierujące nas do instytucji kulturalnych w mieście.

    Ułatwią one, zwłaszcza osobom spoza Wrocławia, odnalezienie placówek kulturalnych. Nie każdy przecież posiada przy sobie mapę miasta i ma możliwość odszukania interesującej go instytucji.

drogowskaz kulturalny

  Jeden z takich drogowskazów, został ostatnio postawiony tuż u zbiegu ulic Świdnickiej i Oławskiej. Wskazuje on drogę do Teatru Capitol. Umieszczony na nim jest także afisz z przedstawieniem teatru, w tym przypadku „Mistrza i Małgorzaty”.

    Czy tego typu drogowskazy będą stawiane w większej ilości? W tej sprawie zwróciliśmy się z pytaniem do Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego.Tam, w Zespole Architekta Miasta, funkcjonuje Koordynator Projektu Plastycznego Wystroju Miasta. To on – zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Wrocławia z 31.10.2013 roku – opiniuje lokalizacje wolnostojących konstrukcji. Z informacji, jaką tam uzyskaliśmy wynika, że stawianie takich drogowskazów nie jest  trwałą tendencją. Tego typu konstrukcje są okazjonalne, związane z wydarzeniami kulturalnymi w mieście.

    Być może warto rozważyć pomysł postawienia takich drogowskazów na stale w różnych punktach Wrocławia. Na pewno urozmaicą one wygląd miasta, pełniąc przy tym także funkcję praktyczną.

                                                                                     tom