Teatr Capitol jak nowy

 

 

TEATR  CAPITOL JAK NOWY

Dobiega  końca przebudowa i modernizacja Teatru Capitol.  Kosztem 145 milionów złotych powstał nowoczesny i funkcjonalny teatr. Inni mogą nam pozazdrościć takiego obiektu.

Bryła budynku dawnego kina Śląski i zarazem Operetki Wrocławskiej została wkomponowana  w nowy obiekt o czterokrotnie większej kubaturze, niż poprzedni. Powiększona scena, pracownie, magazyny, sale prób – muzyczna i baletu, to niektóre elementy nowej rzeczywistości Capitolu. Powstała też znakomicie wyposażona Mała Scena, z bardzo funkcjonalnie rozwiązaną widownią (można zwiększać i zmniejszać jej wielkość).

Nowy teatr Capitol budzi zachwyt.  Próba świateł na scenie pokazana w czasie konferencji prasowej zapierała dech w piersiach. Nic dziwnego , że Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego , obecny na konferencji powiedział: „Powstał obiekt klasy europejskiej. Zależało mi zawsze , aby Wrocław był miastem kompletnym: miał  teatry , sale koncertowe…” .Natomiast Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz z radością stwierdził:” Mamy okręt flagowy, jakim jest Capitol ”.

                Zwiedzanie obiektu, który otwarty zostanie dla publiczności 28 września, dostarcza wielu wrażeń.Zadziwia śmiałymi rozwiązaniami  architektonicznymi, przestrzeniami i nowoczesną techniką. Z niecierpliwością będziemy czekać na „Mistrza i Małgorzatę” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, która to premiera otworzy nowy sezon w nowym Capitolu.

 

tom