Głosowania czas

Projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego „Bezpieczne Popowice”, wart jest poparcia, bowiem dotyczy mieszkańców Popowic. Właśnie rozpoczęło się głosowanie w WBO.

O tym projekcie pisaliśmy na naszym portalu w tekście „Bezpieczne Popowice i okolice”. Przypomnijmy: Projekt nr 282, zgłoszony do WBO 2023 przez Marcina Makowskiego, mieszkańca Popowic, nosi nazwę Bezpieczne Popowice i okolice. Monitoring wokół Popowic (Północnych, Południowych, Port), przy hali Orbita, na Polanie Popowickiej, przy szkołach i przedszkolach na terenie Gądowa i Popowic. Projekt polega na wprowadzeniu monitoringu na terenie miejskim.

Już rozpoczęło się glosowanie na projekty w tegorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Oto w skrócie zasady głosowania: po wejściu na stronę
https://www.wroclaw.pl/wbo/glosowanie-wbo-2023 wystarczy wypełnić formularz, podając oczywiście projekty na które chcemy zagłosować, oraz numer telefonu. Po zweryfikowaniu, przy pomocy otrzymanego SMSa, nasz głos będzie oddany.

Z naszych rozmów z mieszkańcami Popowic wynika, że chętnie będą oni głosować na ten projekt. Dotyczy przecież ich bezpieczeństwa.
„Tego głosowania nie można odpuścić, chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo, naszych dzieci”.
„Skoro spółdzielnia tym się nie zajmie, to pozostaje nam głosować, żeby samemu zadbać o bezpieczne nasze osiedle”.
„Może wreszcie ten monitoring powstrzyma te włamania i kradzieże, bo  ostatnio  to istna plaga. Chcemy czuć się bezpiecznie w swoich domach.”

Pozostaje zatem głosować samemu, zachęcać znajomych, sąsiadów, a także dzieci. One też mogą wziąć udział w głosowaniu. Stawką w nim jest bezpieczniejsze osiedle, poczucie bezpieczeństwa i przekonanie, że najlepiej wziąć sprawy we własne ręce (można głosować „papierowo”), a także w klawiatury komputerów i telefonów. Głosowanie w WBO 2023 potrwa do 9 października br. więc można będzie wyrazić swoje zdanie. Bezpieczne Popowice są, jak widać, w zasięgu ręki.

tom