Zawsze pomagać

Na popowickim Targowisku „Niedźwiedzia”, od szesnastu lat prowadzona jest zbiórka plastikowych zakrętek na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Akcja zbierania zakrętek trwa już od 2006 roku. Początkowo z inicjatywy Jadwigi Fidorskiej, zakrętki zbierano na pomoc dla konkretnych dzieci. Natomiast od 2010 roku, firmy odbierające zakrętki przekazywały dochód z tej akcji na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Zakrętki były przewożone do rozmaitych firm na terenie kraju, ze względu na cenę. Skupowały one zakrętki do produkcji granulatu, przeznaczonego do wyrobu użytkowych przedmiotów.

Obecna zakrętki przekazywane są firmie CINETA Cebula Teresa – Skup surowców wtórnych Chojnów. Skupuje ona te zakrętki po specjalnej cenie, ze względu na cel zbiórki. Dzięki takiej pomocy Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” może finansować swoim podopiecznym często bardzo drogie, nierefundowane leki, a także terapie.

Kolejna odsłona tej akcji miała miejsce 11 lipca br. Wtedy to nakrętki zebrane w specjalnym kontenerze, zostały przekazane firmie CINETA, która przekazuje pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji. W trakcie tej akcji obecna była przedstawicielka Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Klaudia Smolarska-Kulej (na zdj. pierwsza od lewej). Podziękowała ona uczestnikom tej akcji za wielkie serce i wspieranie Fundacji. Wzięli w niej udział wieloletni jej uczestnicy (na zdj. drugi od lewej Henryk Dunaj, Wojciech Mach, Marta Dunaj, Mateusz Zimierski, Maja Zimierska, Wiktoria Kulbicka, Małgorzata Pałgan).

Warto dodać, że przez cały ten okres w taki sposób zebrano aż 170 000 złotych! Przyczyniły się do tego wrocławskie szkoły, przedszkola, firmy – dostarczające nakrętki na Targowisko Niedźwiedzia. Szczególne wyrazy uznania należą się także mieszkańcom Popowic, którzy wspierali tę akcję, biorąc czynny udział. To także dzięki ich gromadzeniu zakrętek na targowisku, osiągnięto tak dobry wynik.

tom