Popowice pomagają!

Mieszkańcy Popowic, jak i pobliskich osiedli nie pozostają obojętni na dramatyczną sytuację narodu ukraińskiego. Ruszają z pomocą w każdy dostępny sposób.

Już 25 lutego Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. apelowała: ”W obliczu wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na Ukrainie nie możemy pozostać obojętni. Zbieramy i przekazujemy dary dla potrzebujących”. Opublikowana też była lista artykułów potrzebnych uchodźcom, z informacją aby artykuły te miały długi termin ważności i wytrzymały podróż oraz nie wymagały obróbki termicznej. Apelowano o przekazywanie darów w kartonach z informacją, co znajduje się w środku.

Popowice online, profil na FB informował 26 lutego o miejscach zbiórek na Popowicach. Są to Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Przedszkole 104, Przedszkole „Wesołe Nutki”. Apel dotyczył artykułów higienicznych, spożywczych z długą datą ważności, baterii, świeczek itp.

W pomoc dla Ukrainy włączyła się także popowicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. W niedzielę 27 lutego po każdej Mszy św. parafialny zespół Caritas przeprowadził zbiórkę ofiar do puszek, na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Będzie ona kontynuowana w środę popielcową.

Warto wspomnieć też o inicjatywie profilu Piękne Popowice – Radni z Popowic. 28 lutego zwrócił się on z apelem o pomoc: „Drodzy Popowiczanie,do Sektora3 (zajezdnia Legnicka 65) przynoszone są na bieżąco dary dla Ukraińców, brakuje rąk do segregowania i pakowania. Szukamy pomocników w godzinach 17- 20 głównie, ale i w innych godzinach pewnie też będzie potrzebna pomoc. Jeśli macie ze 2 -3 godz. tygodniowo wolne, to zapraszamy Was do kontaktu z radną Ewą, która koordynuje grafik: https://www.facebook.com/ewa.gostkowska.3 lub na stronie bezpośrednio: https://www.facebook.com/PieknePopowiceRadnizPopowic „.

O pomoc uchodźcom z Ukrainy zaapelowała 28 lutego osiedlowa grupa MojePopo. Poinformowała ona o miejscach zbiórek darów na Popowicach. Są to Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Bobrza 27 w godzinach od 7:00 do 20:00,
Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jelenia 7 w godzinach od 7:00 do 18:00, Przedszkole na Misiowej Polanie, ul. Niedźwiedzia 26-28 w godzinach od 7:00 do 16:45,Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji, ul. Lutra 2-8 na portierni, całą dobę, Stowarzyszenie TRATWA, ul. Legnicka 65 całą dobę. Zbierane będą: żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy itp.), śpiwory oraz koce, środki higieny osobistej (np. pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, podpaski itp.), świece, baterie, zapalniczki, apteczki.

Do tych miejsc składania darów dołączył 28 lutego także Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65. Fundacja Umbrella, prowadząca Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, włączyła się w miejską akcję pomocy Ukrainie i uchodźcom wojennym z Ukrainy. Uruchomiła Punkt Przyjęć Darów przy ul. Legnickiej 65 (teren Zajezdni). Wjazd od ulicy Legnickiej oraz od ul. Lutra. Dary można tam składać w poniedziałek 9:00-17:00, wtorek 12:00-20:00, środa 11:00-20:00, czwartek 10:00-20:00, piątek 10:00-20:00. Oto namiary do Fundacji: 71 359 75 00, biuro@fundacja-umbrella.org.pl.

Popowicka społeczność szybko włączyła się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jak dowiadujemy się, mieszkańcy udostępniają im też swoje mieszkania. Te gesty serca i chęć niesienia pomocy, przyjmowane są przez uchodźców  z ogromną wdzięcznością. Wszak wojna zabrała im wszystko…

tom