Nareszcie parking

W ramach Funduszu Osiedlowego, wykonany zostanie parking ogólnodostępny przy ulicy Rysiej.

● Zniknie wreszcie krajobraz księżycowy u zbiegu ulic Wejherowskiej i Rysiej.
Mieszkańcy Popowic nazywają też to miejsce klepiskiem.
● Powstanie parking z prawdziwego zdarzenia, a tym samym poprawi się
estetyka i otoczenie osiedla.

U zbiegu ulic Wejherowskiej i Rysiej funkcjonuje miejsce, które parkingiem jest tylko z nazwy (na zdjęciu). Obecnie przypomina ono – zwłaszcza po deszczach duże bajoro. Parkowanie samochodu, związane jest z posiadaniem na wyposażeniu kaloszy, bowiem wsiadanie do samochodu w zwykłym obuwiu jest ryzykowne.

W ramach Funduszu Osiedlowego, Zarząd SMLW Popowice i mieszkańcy tego osiedla, zgłosili projekt wykonania niekomercyjnego i całkowicie darmowego parkingu, dostępnego dla wszystkich. Zadanie to nosi nazwę „Ogólnodostępny parking dla mieszkańców o pow. 1700m2 przy ulicy Rysiej”. Spółdzielnia SMLW „Popowice” może partycypować w kosztach w sytuacji, o ile środki na projekt z Funduszu Osiedlowego, byłyby niewystarczające.

W ramach tej inwestycji przewidziane jest utwardzenie nawierzchni parkingu płytami typu YOMB, wyznaczenie miejsc parkingowych, a także utwardzenie dojazdu do parkingu od strony ulicy Rysiej. Koszt- według wstępnej wyceny Urzędu Miejskiego Wrocławia- to 440 000 zł.

Nawet jeśli ten parking nie rozwiąże wszystkich problemów na Popowicach, to z pewnością złagodzi deficyt takich miejsc. Być może rozładuje to także tłok na parkingach osiedlowych, gdzie parkują także przyjeżdżający do pracy.

tom