Kto tak pięknie gra?

Mieszkańcy Popowic ze zdziwieniem, ale i zadowoleniem przyjęli występy muzyków w ramach mobilnej sceny Strefy Kultury Wrocław.

• Nowa inicjatywa miejskiej instytucji, urozmaici i częściowo zrekompensuje brak możliwości chodzenia na koncerty, do teatru itp.
• Mieszkańcy oklaskami nagradzali wykonawców, co oznacza akceptację tej formy występów.


Nawet padający deszcz, nie zniechęcił mieszkańców Popowic do wysłuchania i obejrzenia występów dwóch muzyków jazzowych. Wystąpili: saksofonista Roland Abreu i kontrabasista Taras Backovskyy. W przestrzeni między blokami przy ulicy Jeleniej i Białowieskiej, stanęła niewielka scena. Koncert był inauguracją mobilnej sceny muzycznej Strefy Kultury Wrocław. Pomysł sprawdził się w sytuacji epidemii, w której zamknięte są instytucje kulturalne. Tak więc kultura wychodzi do wrocławian i zawitała na Popowice w takiej właśnie formie.

Wykonawcy byli raz po raz nagradzani oklaskami, zarówno przez mieszkańców zgromadzonych przy scenie (oczywiście z zachowaniem epidemicznych zaleceń), jak i tych w oknach. Oznacza to, że takie występy podobają się mieszkańcom Popowic. Można sądzić, że takie koncerty będą chętnie słuchane i oglądane.

Mieszkańcy, których pytaliśmy o wrażenia, chętnie dzielili się swoimi odczuciami: ”To całkiem niezły pomysł, nie muszę nigdzie chodzić, jeździć, mam to u siebie”. Inny mieszkaniec stwierdził: „ Ja lubię jazzowe kawałki, od razu mi się spodobało to, co grali”. Inny powiedział „Może warto organizować takie występy częściej, niezależnie od epidemii?”

Mobilna scena Strefy Kultury Wrocław nawiązuje do podwórkowych kapel, grających niegdyś także na terenie Wrocławia. Może pomysł ten wart jest kontynuacji?

tom