Popowickie inicjatywy

Mimo panującej pandemii, mieszkańcy Popowic, organizacje i przedsiębiorcy próbują pomagać innym i sobie.

• Stowarzyszenie Moje Popo zorganizowało pomoc medykom, planuje następne takie działania.
• W planach stowarzyszenia jest także testowe uruchomienie internetowego radia na Popowicach.
• Podmioty z Popowic proponują usługi na wynos lub z bezpłatna dostawą.

Pomóc medykom
Stowarzyszenie Moje Popo, znane mieszkańcom z wielu działań na Popowicach, postawiło sobie za cel m.in. pomoc medykom z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu. Motorem napędowym akcji była Rada Rodziców z Przedszkola 104.

 

Pierwsza odsłona pomocy, miała miejsce 5 kwietnia. Zebrano środki czystości, środki dezynfekcyjne, maseczki, itp. Akcję wsparli m.in. sąsiedzi z Popowic i Szczepina , Publiczne Przedszkole Sowia Akademia , Szkoła Podstawowa nr 5 im H. Steinhausa we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrocławiu, Warzywniak u Eli Wejherowska 19a, firma GRINN. Wsparcie w dalszym etapie, zadeklarowali Inter-Mix S.C. Delikatesy oraz SMLW Popowice.

Następna odsłona pomocy w piątek, 10 kwietnia przeznaczona będzie dla szpitala przy ul. Grabiszyńskiej (DCChP). Jeśli się jednak okaże, że produktów będzie więcej, rozdzielone zostaną na dwa szpitale – także ten przy Kamieńskiego.

Zatem w piątek w godzinach 17.00-17.30 , na parking przed budynkiem B Przedszkola 104 przy Niedźwiedziej 26, można przynosić takie przedmioty, jak:
ręczniki papierowe, podpaski/wkładki higieniczne, podpaski specjalistyczne dla kobiet nietrzymających moczu (typu Tena Lady), mydło w płynie, płyny do golenia + jednorazowe maszynki do golenia, płyny do płukania ust, gąbeczki do mycia ust ewentualnie miękkie szczoteczki do mycia ust, medyczne maseczki jednorazowe, przyłbice, środki do dezynfekcji (!), rękawiczki nitrylowe.
Ta lista produktów, skonsultowana została z pracownikami wrocławskich szpitali. Dzięki temu jest pewność, że są to rzeczy, których medycy naprawdę potrzebują tu i teraz.

Tu Radio Popowice
W sobotę 11 kwietnia o 16.00 , Moje Popo chce testowo uruchomić popowickie radio. Podczas audycji będzie możliwość przesłania swoich pozdrowień, prac wykonywanych przez dzieci w domach, najważniejszych ogłoszeń. Można je już wysyłać na adres: kontakt@mojepopo.org.pl

Propozycje dla mieszkańców
Przedstawiciele lokalnych podmiotów uruchomili przedsięwzięcia dla mieszkańców . Stołówka Szkoły Podstawowej nr 3, przy ul. Bobrzej 27 proponuje świeże, smaczne, dwudaniowe zestawy obiadowe w lunch boxach z dostawą pod drzwi. Zamówić można telefonicznie pod nr 536 461 646, od poniedziałku do piątku od 7.00 do 11.30. Dostawa pod wskazany adres, w godzinach 13.00-14.30 tego samego dnia. Płatność kartą, gotówką lub przelewem.

Bistro Galimatias z ul Wejherowskiej 19a, proponuje smaczne dania obiadowe z dowozem lub odbiorem na miejscu. Zamówienia świąteczne są już zamknięte i – jak twierdzą właściciele – „ Z kuchni nie wyjdziemy do soboty”. Posiłki dostarczane są bezpłatnie, minimalna kwota zamówienia to 25 zł.
Płatność przyjmowana jest gotówką lub kartą, w razie kwarantanny czyli dostawy bezkontaktowej, można rozliczyć się przelewem. Nr telefonu to 607 099 206.

Rondo Cafe z ul. Legnickiej (w budynku Legnicka Street), proponuje wybór lodów na wynos, kawę i tulipany. Jak napisał właściciel na FB „DZIĘKUJEMY WROCŁAWIANIE!! Uratowaliście nas, uratowaliście wrocławskie gospodarstwo”.

Jak widać mieszkańcy Popowic nie dają się epidemii, ale dają innym – zwłaszcza medykom. Warto też wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich okresie. To zaprocentuje w normalnym czasie. Będzie wówczas można tam zjeść smaczny i niedrogi posiłek, wybrać się na smaczną kawę, ciasto czy lody. Także, dzięki nam.

tom