Historyczny spacer

 

Historyczny spacer

Grupa MojePopo wygrała Mikrogrant na realizację osiedlowej inicjatywy PopoFoto. Ta inicjatywa będzie integrować mieszkańców Popowic i przybliżać im historię naszego osiedla.

     Otóż Mikrogranty, to wrocławski program współorganizacji projektów. W jego ramach, każdy może zrealizować swój pomysł o charakterze kulturalnym, skierowany głównie do lokalnych społeczności. Program powstał w 2014 roku z okazji przygotowań do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Od tamtej pory odbyło się już osiemnaście edycji, w wyniku których zrealizowano ponad 150 projektów.

     W ramach tej akcji Moje Popo zwracało się do mieszkańców o nadsyłanie starych zdjęć ze swoich prywatnej kolekcji, przedstawiających Popowice. Na podstawie zgromadzonych zdjęć przygotowana została mapa i plan historycznego spaceru po osiedlu.

     Spacer z przewodnikiem, z mapką w ręku odbędzie się 25 maja o godzinie 12.00. Po zakończeniu zwiedzania około godziny 14.00 uczestnicy udadzą się na pobliską plażę HotSpot, aby obejrzeć wystawę fotografii i pobiesiadować przy ognisku. Mamy nadzieję, że dopisze aura!

     Natomiast 1 czerwca projekt będzie kontynuowany na Polanie Popowickiej. Będzie tam zainstalowana ponownie wystawa fotografii. Mieszkańcy Popowic i sąsiednich osiedli zaproszeni zostaną do gry, przygotowanej przez wolontariuszy i grupę harcerzy z Popowic. Zadaniem uczestników będzie dobrać się w kilkuosobowe drużyny i odpowiedzieć na pytania oraz wykonać czynności z karty zadań.

     Dla uczestników przewidziane są nagrody, pozyskane od lokalnych sponsorów. Potem wszyscy zostaną zaproszeni na wspólny piknik. W jego trakcie będzie można wziąć udział w animacjach, takich jak balonowe zwierzaki – zabawy z chustą Klanza, bańki mydlane, malowanie twarzy, wyścigi na torze przeszkód (na placu zabaw zrealizowanym dzięki WBO 2015) oraz w warsztatach plastycznych.

tom