Moc PopKurzacza

Moc PopKurzacza

Coraz większy zasięg ma popowicka inicjatywa, zwana PopKurzaczem. Tym razem Moje Popo zaprosiło do udziału w niej, także inicjatywy ze Szczepina, Gądowa i Kozanowa.

     W sobotę 27 kwietnia, mieszkańcy tych osiedli sprzątali tereny zielone w pobliżu niebieskiego mostu kolejowego (od strony stacji PKP Wrocław Popowice). Wsparcia udzieliły firmy: Ventage Development – druk plakatów, zakup rękawiczek ochronnych), Ekosystem – duże i mocne worki na śmieci i Chemeko-System – podstawienie kontenera na śmieci wielkogabarytowe. Plaża HotSpot wsparła uczestników akcji i udostępniła teren i pełną organizacją ogniska, które jednak odbędzie się w innym terminie z powodu złej pogody. Prezes ogródków działkowych, użyczył organizatorom wózek dwukołowy, nieoceniony przy zwożeniu napełnionych worków do kontenera. Liczne podmioty, w tym SM Popowice, umożliwiły wywieszanie plakatów promocyjnych na kilku osiedlach.

     Organizatorzy dziękują także, za naszym pośrednictwem, wszystkim uczestnikom małym i dużym, za przyjście i sprzątanie mimo niezbyt przyjaznej pogody. W Popkurzaczu 2019 wzięli udział członkowie inicjatyw – Serce Szczepina, Park Leonarda da Vinci #100, Moje Popo, Popowice online, Nienajlepsza pogoda nie przeszkodziła w zebraniu wielu worków śmieci. Dopisywały humory i wszyscy uczestnicy byli zgodni: należy organizować częściej takie międzyosiedlowe imprezy. Organizatorzy już myślą o następnej akcji we wrześniu 2019. Mają pomysł, aby zwrócić uwagę mieszkańców na problem śmieci wewnątrz Popowic. Jak widać inicjatywa zyskuje coraz większą moc, obejmującą również inne osiedla. Zatem czekamy na następny PopKurzacz!

tom