Wielkanocny kiermasz

Wielkanocny kiermasz

Na Targowisku Niedźwiedzia na Popowicach mieszkańcy spotkali się na świątecznym, wielkanocnym kiermaszu.

     Nowy właściciel Targowiska Niedźwiedzia, czyli Zrzeszenie Handlu i Usług, postawiło na bliższy kontakt i organizowanie cyklicznych imprez dla mieszkańców osiedla. W sobotę 13 kwietnia, miał miejsce wielkanocny kiermasz, połączony z muzyka i śpiewem, warsztatami przygotowania pisanek, a także z poczęstunkiem.

     Na początku prezes ZHiU Mirosław Posłuszny przywitał gości przybyłych na kiermasz. Zaprosił ich do degustacji wielkanocnego żurku z kiełbasą i z jajkiem. Przygrywał zespól „Cechowianie”, można było też nauczyć się, jak ozdabiać pisanki. Do udziału w kiermaszu zachęcał także wodzirej wszechczasów, Wojciech Mach. Głośno wychwalał żurek, serwowany przez panią Małgosię. Zaraz po przyniesieniu pokaźnego kociołka, ustawiła się duża kolejka chętnych do skosztowania. Państwa specjalny wysłannik też był na festynie i spróbował pysznego żurku. Palce lizać!

     Przybyli na kiermasz goście mogli też posłuchać wokalnych występów Wandy Fok, wiceprezesa ZHiU, która wraz z „Cechowianami” wykonała piosenkę „Paloma”. W trakcie kiermaszu prezes ZHiU Mirosław Posłuszny i wiceprezes Wanda Fok, podziękowali osobom, które wydatnie pomogły w organizacji tego i poprzedniego kiermaszu: pani Anecie, pani Barbarze, pani Renacie. Podziękował też sponsorom, a szczególnie pani Dominice ze stoiska 63.

     Zarząd ZHiU zapowiada organizację cyklicznych imprez, które wejdą do kalendarza Targowiska Niedźwiedzia i będą chętnie odwiedzane przez mieszkańców Popowic.

tom