Dwie choinki radości

Dwie choinki radości

Mieszkańcy Popowic, zarówno ci najmłodsi jak i dorośli ubierali choinki, które w świąteczny czas zdobiły osiedle. Były one przykładem międzypokoleniowej współpracy.

     W niedzielne, mroźne popołudnie 16 grudnia br. z inicjatywy Mojego Popo i Popowice online, mieszkańcy przybyli licznie – w sile około 40 osób – wraz z dziećmi, nawet takimi w wózkach. Przystrajali oni choinkę u zbiegu ulic Rysiej i Wejherowskiej. Mimo mroźnej pogody dopisały dobre humory. Najpierw umieszczona została na szczycie choinki gwiazda, a potem każdy kto mógł i chciał, zawieszał bombki i inne ozdoby na choince.

     W międzyczasie można było konsumować smakołyki, przygotowane przez hojnych sponsorów. Ciepły barszcz przygotowała Kozacka Chatka, ciepłe drożdżowe paluchy – LeSer, ciasto – kawiarnia Rondo Cafe. Opakowania ciastek w czekoladzie przygotowały Delikatesy Inter-mix. Lokalny sklep motoryzacyjny “Moto-Lech” przekazał zawieszki, zapachowe choinki. Finezja Fitness z ulicy Białowieskiej podarowała zaproszenie na darmowe zajęcia. Przytoczmy słowa organizatorów: Wspólna akcja która znowu pokazała, że można zrobić coś jednocześnie dla dzieci (nawet tych w wózkach) aż po seniorów.

     Natomiast 17 grudnia br. dzieci ze SP nr 3 i nr 5 na Popowicach, ubierały choinkę, stojącą tuz przy tzw. górce. Towarzyszyli im członkowie Rady Nadzorczej i Rad Zespołów Nieruchomości SM Popowice, jak również przedstawiciele tej spółdzielni. Było dużo śmiechu, własnoręcznego umieszczania ozdób choinkowych, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

     Te dwa przykłady świadczą, że możliwa jest międzypokoleniowa współpraca. Jakie przybierze ona formy, zależy od zainteresowanych. Być może już niebawem młodzi i dorośli mieszkańcy Popowic będą ubierać jedną, wspólną choinkę?

tom