Będzie parking

Będzie parking

Trwają prace ziemne na terenie parkingu u zbiegu ulic Legnickiej i Rysiej. Budzą one zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców Popowic.

     Parking ten jeszcze do niedawna była parkingiem komercyjnym. Sytuacja zmieniła się po przekazaniu tego parkingu przez Gminę Wrocław w dzierżawę SM Popowice. Warunkiem tego przekazania było ustanowienie parkingu, jako ogólnie dostępnego. Tym samym będzie on użytkowany przez mieszkańców Popowic, zarówno członków spółdzielni, jak i inne osoby.

     Za wcześnie mówić o tym, czy np. klienci pobliskich sklepów będą mogli parkować tam swoje pojazdy. Wykonanie infrastruktury z pewnością poprawi warunki parkowania, przybędzie też nieco miejsc parkingowych. Nie jest to być może zaspokojenie wszystkich potrzeb, ale z pewnością złagodzi to problem parkowania.

     Daleko jeszcze do całkowitego rozwiązania kwestii parkowania, o ile jest to w ogóle możliwe. Niemniej jest to krok w kierunku częściowego uregulowania tego problemu. Na kompleksowe jego rozwiązanie trzeba będzie poczekać. Cieszy jednak fakt, że czynione są próby mające na celu poprawę sytuacji, mimo, że samochodów przybywa, a miejsca nie.

tom