Popozieleńca czas

Popozieleńca czas

Popozieleniec to wydarzenie tworzone przez i dla mieszkańców Popowic. Ten mini festyn będzie okazją do bliższego poznania się i wspólnego działania.

     Głównym jego celem jest wspólne nasadzenie drzew i krzewów w dwóch lokalizacjach: miejskiej (skwer Wejherowska) oraz spółdzielni (okolice górki popowickiej – między Rysią a Białowieską). Poza nasadzeniami organizatorzy chcą zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy. Będzie też można zagłosować na dwa popowickie projekty we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

     W sobotę 15 września br. zaproszeni są mieszkańcy dorośli wraz z najmłodszymi do centrum osiedla w pobliżu popowickiej górki. Wśród planowanych atrakcji jest wspólne sadzenie krzewów i drzew, kącik plastyczny zorganizowany przez grupę Moje Popo. Będzie też kącik cateringowy – wypieki własne mieszkańców, degustacja ciast suchych i pizzy, dostarczonych przez lokalną gastronomię. Przewidziane są domowe eksperymenty dla dzieci, przeprowadzane pod okiem współorganizatorki z grupy Moje Popo. Nie zabraknie teatrzyku dla dzieci kamishibai, pod opieka Filii nr 10 MBP na Popowicach. Frajdą dla maluchów będą zapewne bańki mydlane.

     W czasie festynu osoby od 16 roku życia, zaproszone zostaną na miejscu do głosowania na oba popowickie projekty, w ramach tegorocznej edycji WBO. Będzie możliwe głosowanie na laptopach w trybie prywatnym. Należy mieć przy sobie tylko swój PESEL oraz telefon komórkowy, na który nadejdzie kod weryfikacyjny. Warto zaprosić swojego sąsiada, rodzinę i przyjść oddać głos. Stawką jest więcej zieleni na Popowicach, zieleni uporządkowanej.

     Organizatorzy zwracają się – także za naszym pośrednictwem – do mieszkańców Popowic: Każdy z Was może wziąć udział i pomóc w organizacji. Wystarczy, że zjawisz się 15 września, możesz przyjść ze swoim ciastem suchym, łopatą czy papierowymi talerzykami. Każda pomoc mile widziana. Poinformuj nas o chęci pomocy pod adresem kontakt@mojepopo.org.pl Pamiętaj! Całość akcji tworzymy w ramach sąsiedzkiego odruchu. Bez Twojego aktywnego udziału ta akcja nie ma większego sensu. Bądź tam razem z nami! Wśród lokalnych partnerów, którzy obiecali pomóc są: SMLW Popowice, Rada Zespołu Nieruchomości nr 1 i nr 2 w SMLW Popowice, Pizzeria „La’ Finezze”, Rondo Cafe, Delikatesy Inter-Mix S.C., Yongsters – Coffee Club, Ludoteka, Filia nr 10 MBP we Wrocławiu, Przedszkole 104.

     Dzieci mogą brać udział w festynie wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. W nagłych przypadkach w namiocie WBO, dostępna będzie apteczka pierwszej pomocy. Zapraszamy serdecznie!

tom