Druga PoPomoc

Druga PoPomoc

Przybliżanie dzieciom umiejętności udzielania pierwszej pomocy jest kontynuowane przez inicjatywę Moje Popo.

     Kolejne wydanie PoPomocy miało miejsce 14 kwietnia br. Gościnna biblioteka Filia nr 10 MBP przy ul. Jeleniej użyczyła swoich pomieszczeń. Kadra Wrocławskiego Szczepu Harcerskiego „CZARNA 13” przy Gimnazjum nr 18 im. Armii Krajowej przeprowadziła kolejne zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci z Popowic.

     Dzieci dowiedziały się – jak i poprzednim razem – o zasadach zgłaszania zdarzenia na pogotowie. Praktycznie ćwiczyły, jak sprawdzić czy ktoś oddycha i czy ma jakieś urazy, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej. Zajęcia obejmowały też masaż serca i sztuczne oddychanie, ćwiczone na fantomach. W czasie zajęć wypełniły także własne karty ICE. (ang. In case of emergency, pol. w nagłym wypadku). Są to karty wielkości wizytówki, gdzie wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie. Wtedy, w razie wypadku, wiadomo z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej.

     Zajęcia PoPomoc 2 były połączeniem zabawy z nauką. Można mieć nadzieję, że umiejętności zdobyte podczas tych zajęć pomogą niejednej osobie. Oby jak najrzadziej!

tom