PopKurzacz (znów) sprzątał

PopKurzacz (znów) sprzątał

Kolejną inicjatywę Mojego Popo można uznać za sukces frekwencyjny. Był to #PopKurzacz, czyli akcja zbierania odpadów na terenie Polany Popowickiej oraz na terenach przylegających do niej.

     W PopoKurzaczu wzięło udział ponad 40 uczestników. Zebrali oni blisko 25 worków, wypełnionych po brzegi odpadkami! Było ich tam sporo: plastik, papier, stare ubrania, szkło, opony, stare rejestracje czy nawet znaki drogowe. Wszystkie worki zostały przez uczestników złożone w umówionych miejscach. Stamtąd – w myśl umowy z firmą Ekosystem – zostaną zabrane przez tą firmę.

     Po zakończeniu akcji zorganizowany został poczęstunek dla uczestników, czyli grill pod gołym niebem. Zgodnie z obietnicą, teren został uprzątnięty zaraz po zakończeniu posiłku.

     Organizatorzy akcji – także za naszym pośrednictwem – pozdrawiają i dziękują za współpracę. Bardzo liczą na przychylność mieszkańców i udział w kolejnej akcji pod nazwą #PopoZieleniec. Ma ona doprowadzić do uporządkowania oraz renowacji terenów zielonych, m.in. na małym osiedlowym skwerku na rogu ulic Wejherowska/Wejherowska 19a. Organizatorzy, czyli Moje Popo, już dziś myślą o szczegółach. Zwrócą się także o poparcie tego pomysłu do przedstawicieli małego biznesu.

     Działania Mojego Popo świadczą, że można i trzeba zmieniać swoje otoczenie. Wszystkim mieszkańcom są potrzebne zielone płuca Popowic.

tom, mas