Targowisko będzie żyło

Targowisko będzie żyło

Targowisko „Niedźwiedzia” u zbiegu ulic Legnickiej i Niedźwiedziej będzie dalej funkcjonowało. Oto najświeższe informacje na ten temat.

     Dotychczasowy zarządca Spółka Komandytowa „Niedźwiedzia”, przechodzi w stan rozwiązania. Jak poinformował nas jej prezes Henryk Dunaj, jej działalność nie wykazała strat, ale brak funduszy na inwestycje, i rozwój, skłonił członków spółki do podjęcia w maju 2017 roku stosownej uchwały.

     Targowisko przejmuje Zrzeszenie Handlu i Usług we Wrocławiu. Ma ono przeprowadzić modernizację targowiska i ożywienie jego działalności. Umowa między ZHiU a Gminą Wrocław opiewa na trzy lata. Zrzeszenie ma w planach podniesienie standardu targowiska, także w zakresie sanitarno-epidemiologicznym, wprowadzenie nowych asortymentów i produktów regionalnych. Podpisywane są pierwsze umowy z kupcami (na zdjęciu).

     Również rozpoczęła się    modernizacja w środku targowiska. W planach jest postawienie pawilonów o powierzchni 14 m², w miejscu stołów staną jednakowe namioty o powierzchni 9 m², przeznaczone dla działkowiczów i sprzedaży artykułów sezonowych.

     Jak prezes Zrzeszenia Handlu i Usług, Mirosław Posłuszny zachęca mieszkańców Popowic do korzystania z targowiska? Oto jego wypowiedź dla naszego portalu: Na pewno plusem targowiska jest jego lokalizacja, bardzo blisko mieszkańców, na pewno asortyment oferowany na targowisku, który chcemy wzbogacić i poszerzyć. Trudno go szukać w sklepach wielkopowierzchniowych. Są to w większości krajowi producenci i mali producenci z Dolnego Śląska. Dużą rolę gra bezpośredni kontakt z klientem i sprzedawcą, który doradzi i powie kupującym więcej o asortymencie.

     Targowisko „Niedźwiedzia” będzie zatem, jak dotychczas miejscem zakupów, spotkań mieszkańców Popowic, ale też innych, pobliskich osiedli.

tom