Tragiczny pożar

Z ostatniej chwili:

Tragiczny pożar

W nocy z wtorku na środę na ósmym piętrze budynku na Popowicach wybuchł pożar. Niestety, jest też jedna ofiara śmiertelna.

     Oto informacje, które uzyskaliśmy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o 23.38. W dziesięciopiętrowym budynku przy ul. Bobrzej 40 na Popowicach, płonęło mieszkanie na ósmym piętrze. Pożar gasiło osiem zastępów straży. Spaleniu uległo mieszkanie na ósmym piętrze, jak też powierzchnia wokół niego, ok. 70 m². Pożar uszkodził też kuchnię i pokój w mieszkaniu powyżej. Nadpalona jest elewacja budynku o powierzchni 40 m². Z dotychczasowych ustaleń wynika , że pożar miał tragiczne skutki: nie żyje jedna osoba.

     Prowadzone przez policję dochodzenie wykaże przyczyny pożaru. Jedną z z najczęstszych jest zazwyczaj zaprószenie ognia. Takie były właśnie powody powstawania pożarów w ubiegłych latach na Popowicach. W obliczu tej tragedii szybko zareagowały inicjatywy mieszkańców – Popowice Online i #moje popo. Zadeklarowały one chęć niesienia konkretnej i namacalnej pomocy rzeczowej oraz finansowej osobom poszkodowanym w pożarze. Taką informację obie inicjatywy przesłały do SM Popowice, zarządcy terenu. O dalszych szczegółach działań, związanych z tym tragicznym pożarem będziemy Państwa informować na naszym portalu. Jednocześnie dziękujemy naszej Czytelniczce za udostępnienie zdjęcia tego tragicznego zdarzenia.

tom