W kręgu świąt

W kręgu świąt

Przedświąteczny czas na Popowicach to nie tylko inicjatywy znane i praktykowane już wcześniej. To także przedsięwzięcia nowe i wprowadzane w życie na osiedlu.

Wieczór kolęd

Uroczysty charakter miał wieczór kolęd, zorganizowany 15 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 5 na Popowicach. Dyrektor Zofia Stawicka przywitała gości przybyłych na tę uroczystość. Były to m.in. wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej SM Popowice Halina Czapnik i członek tej Rady Maria Zawartko. Młodzież wykonała piękne kolędy w układzie solowym i chóralnym, ponadto wystąpił zespól grający na bębnach. Przybyli na ten wieczór mogli zakupić ozdoby świąteczne i kartki, wykonane przez uczniów SP nr 5. Organizatorzy przeznaczyli pieniądze uzyskane z zakupu, na rzecz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Świąteczne warsztaty

Dzięki współpracy organizacyjnej Filii nr 10 MBP przy ul. Jeleniej 7 i inicjatywy sąsiedzkiej Moje Popo, miały miejsce 16 gudnia br. świąteczne warsztaty. Dzieci wysłuchały bajek czytanych przez p. Magdę. Warsztaty miały również swój kreatywny charakter, bo dzieci wykonywały własnoręcznie ozdoby choinkowe. Na zakończenie warsztatów zaprezentowały swoje cudeńka. Kierownik Filii nr 10 Anna Tomaszewicz, która użyczyła gościny w pomieszczeniach biblioteki oraz Agnieszka Brzezińska-Mandat, z inicjatywy Moje Popo wykonały kawał porządnej roboty. Efekty były widoczne od razu: rodzice byli bardzo zadowoleni z tych warsztatów i wyrażali nadzieję, że będą następne. Organizatorzy zaś obiecali zorganizowanie kolejnych cyklicznych wydań. Jest szansa, że warsztaty wejdą na stałe – w tej lub w innej formie – do kalendarza działań dedykowanych mieszkańcom. Nasz portal będzie patronował informacyjnie takim przedsięwzięciom. 

tom