Mieć (wielopoziomowy) parking

Mieć (wielopoziomowy) parking

Na Popowicach wciąż brakuje miejsc postojowych, zarówno dla mieszkańców, jak i dla przyjezdnych. Czy jest szansa na budowę parkingu wielopoziomowego?

     Problem ten, w dyskusjach pojawia się od wielu lat, również na Walnych Zgromadzeniach. Padają różne pomysły rozwiązania braku miejsc parkingowych. Jednym z nich był bardzo ambitny, Kompleksowy Program Poprawy Miejsc Parkingowych, proponowany przez członka Rady Nadzorczej SM Popowice. Jednak poza kosmetycznymi zmianami, tudzież zamknięciem terenów szlabanami, nie przybyło znacząco więcej miejsc parkingowych. Także jego propozycja rozważenia budowy wielopoziomowego parkingu, została na jednym z zebrań mieszkańców przez nich oprotestowana. Zwłaszcza przez tych, mieszkających w pobliżu proponowanej lokalizacji parkingu, czyli między ulicami Bobrzą a Popowicką (na zdjęciu poniżej).

     Rozważania „Czy na Popowicach można wybudować parking wielopoziomowy?” znaleźć można było w gazecie Nasze Popowice z grudnia 2016 r. w tekście autorstwa członka Rady Nadzorczej (tak się podpisał). Jednak nie było tam, poza ogólnymi stwierdzeniami, konkretów. Nie były przedstawione, choćby szacunkowe, przybliżone koszty budowy takiego parkingu, ani jego lokalizacja. Trudno uznać za rzeczowe zamieszczone tam stwierdzenie: „Każdy z czytających sam może spróbować zaproponować, czy widzi jakieś miejsce w swojej okolicy, na którym mógłby powstać taki parking”. W tekście była informacja o zwróceniu się przez obecną Radę Nadzorczą do Zarządu SM Popowice, o analizę możliwości wykonania i studium wykonalności takiego zadania.

     Patrząc realnie na tę sprawę, można podsumować ją głosem jednego z mieszkańców: „Skoro mamy wydać kasę na docieplenia ścian podłużnych, to skąd wziąć na parking? A ci co nie mają aut, tak chętnie zgodzą się na budowę i koszty?”. To lapidarne sformułowanie dosyć trafnie podsumowuje sytuację.

mar