Kiedy (w kaloryferach) ciepło?

Kiedy (w kaloryferach) ciepło?

Mieszkańcy Popowic oczekują na uruchomienie węzłów cieplnych i włączenie ogrzewania w budynkach.

     Ostatnio odczuwalne są spadki temperatury, zwłaszcza pod wieczór. Często jest to temperatura poniżej dziesięciu stopni. Mieszkańcy zwrócili się do nas z pytaniem, dlaczego nie jest jeszcze włączone ogrzewanie? Przecież osoby starsze i dzieci powinny mieć możliwość przebywania w ogrzanych pomieszczeniach, zwłaszcza przy dużych spadkach temperatur wieczorem i nocą.

      Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Działu Technicznego w SM Popowice. Z informacji, jaką uzyskaliśmy wynika, że tzw. automatyka pogodowa włączy ogrzewanie, dopiero przy temperaturze rzędu 8 stopni! Natomiast od 1 października, poziom temperatury do włączenia ustawiony jest na 14 stopni.

     Mieszkańcy słysząc to, dziwią się, że ważniejsze są procedury a nie żywi ludzie: To my siedzimy w zimnie, a ktoś patrzy na przepisy? Przecież już jest mnóstwo przeziębień i katarów. Właśnie idę do apteki po leki. Trudno odmówić słuszności temu rozumowaniu. Przeziębienia oznaczają kupno lekarstw, a to już jest poważna pozycja w skromnych budżetach starszych mieszkańców.

     Dlatego też, należy rozważyć, czy ważniejsze jest zdrowie mieszkańców Popowic, czy przepisy? Odpowiedź na to pytanie jest dla każdego oczywista!

tom