PopKurzacz posprzątał

PopKurzacz posprzątał

Nawet padający deszcz nie przeszkodził „odpaleniu PopKurzacza” na Popowicach. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w sprzątaniu parku wykonali kawał porządnej roboty.

     O tej inicjatywie i samej akcji pisaliśmy w tekście „PopKurzacz łączy”. Przypomnijmy. Inicjatywa społeczności sąsiedzkiej „Lepsza Wejherowska” oraz Popowice online, noszące teraz wspólną nazwę „Moje Popo”, zorganizowały  porządkowanie terenu Popowic. Chcą  też zająć się  polepszeniem relacji między sąsiadami. To także odwołanie się do wrodzonej nam potrzeby zmieniania jeśli nie świata, to przynajmniej naszego otoczenia.

     PopKurzacz posprzątał sporą część terenu parku od skrzyżowania Popowickiej i Wejherowskiej po obu stronach drogi do hali Orbita. Teren, jak się okazało, był mocno zaśmiecony, o czym świadczy ilość wypełnionych worków ze śmieciami. W sobotę 16 września, przy padającym deszczu grupa ok. 30 osób – dorosłych i dzieci, rozpoczęła akcję od zbiórki przed Szkołą Podstawową nr 3 przy ul. Bobrzej. Tutaj tez wszyscy uczestnicy PopKurzacza, aby mieć siły do pracy, skonsumowali pyszne ciasto, które upiekła Magda Umańska. Wśród przybyłych zauważyliśmy m.in. przewodniczącego Rady Nadzorczej Leszka Zakosztowicza i kierowniczkę Filii MBP na Popowicach Annę Tomaszewicz.

     Po wyposażeniu się w odpowiednie akcesoria – worki, rękawice, odblaskówki i zawieszki nastąpił wymarsz całej grupy pod wodzą Macieja Szabatowskiego. Przed startem on i Sławomir Ślepak z Popowice online zdążyli udzielić wywiadu telewizji Echo24. Dziennikarka tej stacji Agata Todorow towarzyszyła całej grupie już w parku. Efekty pracy jej i operatora Piotra Żukowskiego można było zobaczyć tego samego dnia wieczorem w tejże telewizji. Materiał ten zamieszczony na naszym FB osiągnął 2238 wyświetleń! 

     Na zakończenie akcji uczestnicy PopKurzacza – w dobrych humorach – pozowali do wspólnego zdjęcia. Wszyscy obiecali sobie spotkanie na następnym PopKurzaczu, bo wszyscy są zgodni co do tego, że należy kontynuować takie przedsięwzięcia.

tom