Będą komórki po zsypach

Będą komórki po zsypach

Mieszkańcy jednego z budynków SM Popowice, oczekują na wykonanie komórek w miejsce likwidowanych zsypów.

     O tej sprawie pisaliśmy w sierpniu 2016 roku. Dla przypomnienia. W budynku przy ul. Popowickiej 62-68, po wydaniu przez Straż Pożarną nakazu dostosowania budynku do wymogów przeciwpożarowych, okazało się, że obecne zsypy nie spełniają obowiązujących warunków technicznych i bezpieczeństwa pożarowego. Ich dalsza eksploatacja byłaby bardzo kosztowna. W ankiecie Zarządu SM Popowice, mieszkańcom tego budynku zadano dwa pytania: czy chcą ponosić koszty remontu zsypów, czy rezygnują z remontu i zgadzają się na wykonanie komórek? Na 130 wydanych ankiet oddano ok. 60.

     Wykonanie prac związanych z bezpieczeństwem pożarowym, możliwe jest przy sprzyjających warunkach pogodowych. Toteż na wiosnę najpierw wykonane zostaną m.in. klapy przeciwdymowe. W dalszej kolejności realizowane będą komórki. Przybędzie ich więcej, bo na każdym piętrze znajdzie się takie pomieszczenie. Złożone wnioski mieszkańców zostaną wówczas rozpatrzone.

     W ankiecie przeprowadzonej na naszym portalu, na pytanie „Czy jesteś za likwidacją zsypów i adaptacją pozostałych po nich pomieszczeń na komórki lokatorskie?” 78 głosów oddano na „nie” a 71 na „tak”. Jak widać, nie wszyscy chcą pozbyć się zsypów i mieć komórki.

tom