Włamanie na pocztę

Włamanie na pocztę

Nieznani sprawcy włamali się do agencji pocztowej, znajdującej się na Popowicach przy ulicy Niedźwiedziej.

     Do agencji pocztowej, która mieści się w przyziemiu jednego z budynków mieszkalnych, w minioną sobotę dokonano włamania. Jego sprawcy sforsowali zewnętrzne, metalowe drzwi. Okucia tych drzwi były przecięte wraz z kłódkami. Uszkodzone zostały także wewnętrzne drzwi – wyważono je łomem. Można z tego wnioskować, że sprawcy byli przygotowani i dysponowali odpowiednimi narzędziami. Pracownice poczty wchodząc w sobotę w godzinach rannych, zastały bałagan i splądrowane pomieszczenie poczty. Powiadomiły rzecz jasna o tym natychmiast policję.

     W obecnej sytuacji konieczne jest oszacowanie szkód, a są one znaczne. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, naprawa uszkodzonych drzwi to kwota ok. 4000 zł. Naszym zdaniem dziwi fakt, że powstałe szkody będzie musiała pokryć tylko agencja pocztowa z własnej kieszeni. Przecież SM Popowice, jako wynajmujący ma ubezpieczone budynki. Dlaczego więc szkody wynikłe z takich sytuacji losowych jak powyższa, nie mogą być pokryte z tego ubezpieczenia?

     Opisane tutaj zdarzenie sugeruje potrzebę lepszego zabezpieczenia pomieszczeń agencji pocztowej, lepszego oświetlenia terenu np. przy pomocy lampy z czujnikiem ruchu. Zwłaszcza, że mieszkańcy pobliskich budynków stwierdzają nienajlepsze oświetlenie terenu wokół budynków. Zastanawia także fakt, że nikt nie słyszał odgłosów włamania. Czy w sprawie lepszego zabezpieczenia możliwe jest wspólne działanie SM Popowice i agencji pocztowej? O to zapytamy w Państwa imieniu. Wszak agencja służy przede wszystkim członkom spółdzielni…

tom