Honory i występy

Honory i występy

Spotkanie w popowickim Klubie Seniora, poświęcone było obchodom Dnia Inwalidy, minionym Świętom Wielkanocnym. Uhonorowano także jego członków.

     W spotkaniu, jakie miało miejsce 20 kwietnia w Klubie Seniora, udział wzięli: Leszek Zakosztowicz i Ryszard Urbanek z Rady Nadzorczej SM Popowice, wiceprzewodniczący Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 Park Ryszard Siewak. Obecna była także Halina Czapnik, wiceprzewodnicząca JPMW Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice. Dziwi nieobecność członków Rady Zespołu Nieruchomości nr 1 Polana, którzy od dawna nie biorą udziału w spotkaniach Klubu Seniora. Natomiast odnotowujemy obecność Eleonory Maras, kierującej Klubem Osiedlowym SM Popowice.

     Podczas spotkania Andrzej Wystygło, wielki przyjaciel popowickiego Klubu Seniora otrzymał Honorową Złotą Odznakę Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wręczyła mu ją przewodnicząca Klubu Seniora – Zofia Adamiec. Andrzej Wystygło był wzruszony tym wyróżnieniem: „Dziękuję za to, że przygarnęliście mnie do swojego grona”. Również w czasie tego spotkania dyplom honorowy za 30 letnią przynależność do PZREiI otrzymała Jadwiga Szczuplak.

     Po oficjalnych uroczystościach wystąpił kabaret Mimoza. Pojawiły się tu akcenty wielkanocne, jak wiersz w wykonaniu Wiesi „Zmartwychwstania cud”, ale też wiosenne. Do tej pory roku nawiązywały słowa wygłoszonego przez Kazia wiersza: „Wiosna już za oknami, białe majowe kwiaty kwitną tylko dla Ciebie”. Rozbawiła zebranych melorecytacja Zosi „O mnie się nie martw”. Konkluzja jej była taka: „Choćbyś nie wiem jak wciągał brzuszek, to młodszy już nie będziesz”. Wzruszające były piosenki wykonane przez całą Mimozę, zwłaszcza ta o serduszkach dwóch, które są już ze sobą tyle lat. Optymistyczne było zakończenie występu, wyrażone w piosence „O jak fajnie jest w zespołu, tu radosny każdy dzień”.

     Popołudnie spędzone w Klubie Seniora było przepełnione ciepłem i wesołym śpiewaniem. Seniorzy, mimo podeszłego wieku czują się dobrze. Ta serdeczna atmosfera wyraźnie im służy. 

tom