Na korcie i na scenie

 

Na korcie i na scenie

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Wrocławski Teatr Komedia organizuje 27 i 28 maja br. we Wrocławiu dwudniowy turniej tenisowy „Gwiazdy nocą”, który odbędzie się na kortach Stadionu Olimpijskiego.

     Wszak kultura to nie tylko szlachetna rozrywka, ale i kultura fizyczna. Ponadto wśród gości i uczestników turnieju będzie wielu ludzi biznesu, którzy z wielkim zaangażowaniem od lat wspomagają polską kulturę. Turniej „Gwiazdy nocą” będzie zatem łączyć kulturę, biznes i sport.

     Oto program turnieju. Na kortach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, 27 maja o 17.00 nastąpi losowanie i wspólne zdjęcie uczestników. Gry turniejowe potrwają od 18.00 – 24.00. Natomiast półfinały i finały zostaną rozegrane 28 maja w godz. 12.00 – 18.00. Rozdanie nagród, zakończenie turnieju o godz. 20.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Pół godziny później, czyli o godz. 20.30 rozpocznie się tam pierwsza część koncertu Olgi Bończyk. Druga część koncertu „Olga zaprasza gości”, rozpocznie się o godz. 22.30.Wystąpią w nim aktorzy i gwiazdy kabaretowe, biorące udział w turnieju. Przewidziany jest też specjalny pokaz fontanny multimedialnej.

     Wśród polskich aktorów są tacy, którzy całkiem dobrze radzą sobie również z rakietą tenisową. Oto goście zaproszeni do turnieju: Karol Strasburger, Marcin Daniec, Maurycy Polaski, Paweł Orleański, Piotr Cyrwus, Grzegorz Poloczek, Tomasz Bednarek, Zbigniew Górny, Wojciech Dąbrowski, Tomasz Stockinger, Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch, Henryk Sawka, Piotr Skarga.

     Turniej „Gwiazdy nocą” będzie zwieńczeniem I Festiwalu Festiwali Komedia Roku, organizowanego przez Wrocławski Teatr Komedia. Zarówno festiwal, jak i turniej będąc w programie obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zaprezentują naszych artystów na korcie i na scenie, zatem w podwójnej roli. Nieczęsto można ich tak oglądać.

tom