Siłownia dla mieszkańców

Siłownia dla mieszkańców

Dzięki staraniom samorządowców ze SM Popowice, mieszkańcy mogą zadbać o kondycję. Otrzymali do dyspozycji siłownie terenową.

     Jeszcze w marcu br. Rada Zespołu Nieruchomości Nr 2 Popowice Park, w spółdzielni złożyła ponownie do Rady Nadzorczej wniosek o wybudowanie na terenie „Górki” przy ul. Białowieskiej, siłowni zewnętrznej. Złożony był on w ramach propozycji do planu remontowego na 2015 rok. Rada przypomniała, iż na spotkaniu z mieszkańcami osiedla w listopadzie 2014 roku, pomysł siłowni zewnętrznej spotkał się z dużą aprobatą mieszkańców. Zwracali oni uwagę na potrzebę promocji aktywności fizycznej w każdym wieku.

     Pomysł RZN nr 2 jest już zrealizowany. Zainstalowane tam urządzenia pozwalają na trening całego ciała, ponadto są dostosowane dla ludzi w różnym wieku, zarówno dla młodzieży jak i dla seniorów. Pozwalają na to dobrze dobrane trenażery. Urządzenia firmy Krone, które zostały wybrane, zostały skonfigurowane przez Janinę Pasternak z RZN nr 2. To nie wszystko. Dodatkowo ma powstać wieża kalisteniczna.

     Z pierwszych dni po uruchomieniu siłowni, widać że cieszy się ona dużą popularnością zarówno młodych , jak i starszych mieszkańców Popowic.

tom