Więcej światła

Więcej światła

Sprawa oświetlenia odcinka ulicy Białowieskiej wraca wciąż na nasz portal. Rezultat jest w dalszym ciągu ten sam: oświetlenia nie ma.

 Ostatnio pisaliśmy o tej sprawie w tekście „Oświetlenia wciąż nie ma a urzędnicy nie widzą problemu”. Przypomnijmy: na ulicy Białowieskiej 1, w części pomiędzy Parkiem Popowickim a garażami i portem, nie ma żadnego oświetlenia.Inicjatywę obywatelską oświetlenia ulicy, podjął mieszkaniec Popowic, Filip Sozański. Przygotował stosowane pismo i zabiegał o poparcie radnych miejskich oraz  instytucji zewnętrznych. Niestety sprawa utknęła w magistracie.

Zwróciliśmy się z pytaniem aktualny stan sprawy do Wydziału Inżynierii Miejskiej,  Departamentu Infrastruktury i Gospodarki  w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Uzyskaliśmy tam informację, że inicjatywa  oświetlenia fragmentu ulicy Białowieskiej choć niewątpliwie słuszna, nie jest dla magistratu zadaniem priorytetowym. Budżet, przeznaczony na takie inwestycje, jest ograniczony, toteż  raczej nie ma widoków na szybkie wykonanie tego zadania. Urzędnicy zasugerowali aby mieszkańcy spróbowali umieścić to zadanie w przyszłorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Na szczęście z pomocą mieszkańcom przyszedł radny Henryk Macała. Obiecał że postara się umieścić sprawę oświetlenia ulicy Białowieskiej w wniosku inwestycyjnym Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północ na rok 2016 i wreszcie doprowadzić ją do końca. Zaznaczył też że pomysł z umieszczeniem oświetlenia w  WBO jest w praktyce  mało realny gdyż: „inicjatywa ta ma charakter wybitnie pragmatyczny, funkcjonalny zatem nie ma szans z atrakcyjnymi medialnie projektami np. placów  zabaw dla dzieci

Obywatelska próba skłonienia Gminy Wrocław do oświetlenia ulicy fragmentu ulicy Białowieskiej ( drogi publicznej sic! ) trwa już prawie dwa lata. Administracyjne zmagania, powodują, że mieszkańcy Popowic są w coraz większym stopniu zniecierpliwieni i pytają się, kiedy  wreszcie inwestycja zostanie zrealizowana? Szanowni Urzędnicy, pora zakończyć ten taniec niemożności!

 

tom