Kursy dla seniorów

Kursy dla seniorów

Jeden z organów samorządowych SM Popowice, zorganizował ciekawy projekt o nazwie – „Kurs obsługi komputera dla seniora”.

     Pomysł ten wprowadzili w życie członkowie Rady Zespołu Nieruchomości nr1 Polana, Elżbieta Walat i Roman Hopej. Zajęcia prowadzone są w gościnnych wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Fili nr 10 przy ulicy Jeleniej 7. Ona też użyczyła bezpłatnie sprzętu. Kurs ten z powodzeniem realizuje – w ramach wolontariatu – młodzież z Gimnazjum nr 1 na Popowicach. Robi to z wielkim sercem i pasją.

     Zdaniem Anny Tomaszewicz, kierowniczki Filii MBP nr 10, kursy są bardzo pożyteczne, bo pomagają seniorom poznać i oswoić świat komputerów: „Seniorzy bardzo chętnie uczą się, są zainteresowani tym projektem, bo jak mówią, skracają tym samym dystans informatyczny do swoich wnuków”.

     Nie dziwi więc duże zainteresowanie seniorów tym projektem. Zgłosiło się 41 osób. Jak widać, seniorzy chętnie uczą się posługiwania komputerem. Oznacza to potwierdzenie starego porzekadła , iż na naukę nigdy nie jest za późno.

tom