Budowa ruszyła

Budowa ruszyła

Coraz bardziej widoczny jest postęp prac przy inwestycji SM Popowice, zwanej Legnicka Street. Plac budowy ożywił się, zaawansowanie zmienia się z miesiąca na miesiąc.

     Początek roku był swojego rodzaju przełomem. Zamontowany został żuraw budowlany, prowadzono też prace w wykopie. Ma on imponujące wymiary, bo 60 na 50 metrów. Zakończono już wylewanie płyty fundamentowej, wykonany został poziom -3 garażu podziemnego. Kontynuowane są prace przy poziomie -2. Takie zaawansowanie prac jest możliwe, ponieważ pracuje tam obecnie 120 osób.

     Plany tej inwestycji, zakładają osiągnięcie stanu zerowego części podziemnej w końcu kwietnia, a zakończenie całości, w marcu przyszłego roku. Wówczas możliwe będą – zgodnie z procedurami budowlanymi – starania o pozwolenie na użytkowanie budynku.

     Mimo tego, że inwestycja jest na etapie budowy, dobrze sprzedawane są lokale mieszkalne. Trwają także rozmowy z potencjalnymi najemcami lokali użytkowych. Z informacji, które uzyskaliśmy w biurze budowy, wynika, że zakończenie prac budowlanych i oddanie budynku Legnicka Street do użytku w przyszłym roku jest określane jako realne.

tom