Dotknij teatru

Dotknij teatru

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru 2015, Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na spotkanie poświęcone swojemu patronowi. „Edmund Wierciński – życiorys niepokorny”.

     W programie spotkania wykład Rafała Węgrzyniaka o Edmundzie Wiercińskim i jego żonie Marii, o ich drodze życiowej i artystycznej. Rafał Węgrzyniak to historyk teatru, krytyk teatralny, autor Encyklopedii „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego; publikuje m.in. w „Dialogu”, „Teatrze”, „Notatniku Teatralnym”, „Odrze”, „Didaskaliach”, „Nowych Książkach”.

     Ewelina Paszke-Lowitzsch i Krzysztof Kuliński, aktorzy WTW, będą czytać listy Marii i Edmunda Wiercińskich. Natomiast prof. Janusz Degler będzie rozmawiać z wnukiem Edmunda Wiercińskiego, Krzysztofem Smołką. Janusz Degler to historyk literatury i teatru, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i krakowskiej PWST – Filia we Wrocławiu. Przewodniczący Komitetu Redakcyjnego Dzieł zebranych S. I. Witkiewicza, edytor jego dzieł i
korespondencji. Autor m.in. Witkacego portret wielokrotny. Szkice i materiały do biografii (1818-1939), PIW 2009.

     W trakcie spotkania nastąpi również otwarcie mini wystawy zdjęć Patrona WTW, w hallu teatru. Spotkanie z cyklu wtw://strefy_kontaktu – organizowane w ramach akcji Instytutu Teatralnego „Dotknij Teatru” – rozpocznie się 28 marca 2015 [sobota] o godz. 17.00 na Dużej Scenie WTW. Wstęp wolny.

tom