W kolędowym blasku

W kolędowym blasku

Mieszkańcy Popowic mogli posłuchać kolęd na koncercie zorganizowanym przez Radę Zespołu Nieruchomości nr 1, w SM Popowice.

     Koncert został zorganizowany w siedzibie SM Popowice, 9 stycznia br. Pomysłodawcą koncertu była Elżbieta Walat, wiceprzewodnicząca tej Rady. To ona organizacyjnie przygotowała koncert, przy wsparciu Romana Hopeja, członka tej Rady. Efekty ich starań były widoczne i podobały się. Świadczyły o tym najlepiej oklaski, jakimi nagradzono wykonawców. Otóż chór dziewczęcy z Gimnazjum nr 1 przy ul. Jeleniej 7, pod kierownictwem Alicji Wiłkowskiej, wykonał piękne, polskie kolędy. Były te bardziej i mniej znane, także na góralską nutę. Chór wykonał także m.in. niemiecką kolędę „Cicha noc, święta noc”. Młode wykonawczynie znakomicie czują się w muzyce i śpiewie gospel, bo zaprezentowały właśnie taki utwór.

     Również sama Alicja Wiłkowska wykonała solowo utwory, m.in. przepiękną piosenkę Jerzego Wasowskiego „Na całej połaci śnieg”, zachwycając czystym głosem i wdzięcznym wykonaniem. Koncert ten, pokazał spory potencjał tkwiący w młodzieży, która ochoczo przyłączyła się do kolędowania. W pewnym momencie, młode wykonawczynie zaprosiły przybyłych na koncert, do wspólnego zaśpiewania kolędy.

     Koncert był firmowany przez Zarząd SM Popowice, Radę Nadzorczą i Radę Zespołu Nieruchomości nr 1, toteż dziwi nieobecność członków Rady Nadzorczej, jak również przewodniczącej RZN nr 1 i członków tej Rady (poza wyżej wymienionymi). A przecież koncert był znakomitym urozmaiceniem zimowego popołudnia, spędzonego w blasku pięknych polskich kolęd. Ponadto stworzył młodym wykonawcom, możliwość publicznego zaprezentowania kolędowej tradycji.

     Dyrekcja Gimnazjum nr 1, ma powody do zadowolenia, stwarzając młodzieży warunki, do funkcjonowania takiego chóru. Z naszych rozmów po koncercie wynikało, że był on dobrze przyjęty, że warto organizować takie imprezy.

tom