Przedszkolaki proszą o głos

Przedszkolaki proszą o głos

Maluchy z przedszkola nr 104 na Popowicach, złożyły kolejną wizytę na targu przy ulicy Niedźwiedziej. Promowały w ten sposób projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014.

     Przypomnijmy. Projekt ten, oznaczony numerem 246, nazywa się „Rozbrykane Misie” – budowa placu zabaw, wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz miasteczka ruchu drogowego „Na Misiowej Polanie”, na terenie Przedszkola nr 104 przy ul. Niedźwiedziej 26-28 we Wrocławiu.

     Przedszkolaki z tego przedszkola, przebywały na terenie targowiska, w ramach cyklicznego programu, którego celem jest pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Akcja „Zbieraj nakrętkę”, prowadzona jest na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Jej pomysłodawczynią jest Jadwiga Fidorska, a życzliwie patronuje i wspiera sprawę, prezes Spółki Komandytowej „Niedźwiedzia” Henryk Dunaj.

     Tym razem dzieci, oprócz propagowania zbiórki nakrętek, zwracały się o wsparcie projektu „Rozbrykane Misie”. Trzeba przyznać, że robiły to w bardzo pomysłowy sposób, zachęcając odwiedzających targowisko, do oddania swojego głosu. Maluchy, także za naszym pośrednictwem, proszą o poparcie ich projektu w głosowaniu do WBO 2014.

     Tego typu działania promocyjne, prowadzone przez dzieci, warte są upowszechnienia i poparcia. Pozwalają przedszkolakom uczyć się tego, co przyda się im w dorosłym już życiu: działania w sposób jasny i przejrzysty w słusznej sprawie. Tak, jak pomoc chorym dzieciom.

tom