Rowery potrzebującym

Rowery potrzebującym

Dzięki zbiórce używanych rowerów, możliwe było przekazanie ich bezpłatnie, po odnowieniu, osobom wytypowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

     Uroczyste przekazanie rowerów, miało miejsce 20 września br. w trakcie „Pikniku Wolontariatu” na Wyspie Słodowej. Zorganizowany on został, przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku „Razem dla Wolontariatu”.

     Zbiórka rowerów to jedna z pierwszych akcji, promujących Rowerowy Wrocław, czyli projekt, zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakłada on uzupełnienie sieci tras rowerowych w centrum.

     W wyniku zbiórki pozyskano 50 rowerów. Część z nich została naprawiona przy użyciu stacji iBombo, a naprawą reszty zajęli się mechanicy z Rowerlover i Ambasadorzy „Rowerowego Wrocławia.”

     Pomysłodawcą akcji był Bruno Zachariasiewicz, przedsiębiorca, a także od niedawna Ambasador „Rowerowego Wrocławia”. Oto co powiedział nam o realizacji swojego pomysłu: „Celem akcji było przede wszystkim zwiększenie aktywności społecznej obdarowanych, poprzez zwiększenie ich mobilności, wdrożenie idei reuse, poprzez ponowne wykorzystanie roweru, który zalegał gdzieś w piwnicach. To także promocja ruchu rowerowego, jako zrównoważonego środka transportu”.

     Osoby, które zgłosiły się po odbiór rowerów na Wyspie Słodowej, były bardzo zaskoczone i wzruszone . Zwłaszcza młodzi wrocławianie, obdarowani w ten sposób, wznosili okrzyki radości. Dla wielu z nich było to spełnienie marzeń o swoim „stalowym rumaku”. Udało nam się uwiecznić na zdjęciach te wzruszające chwile.

     Jednym ze sponsorów akcji była firma CareCash z Wrocławia (www.carecash.pl). Dzięki jej pomocy możliwe było sfinansowanie w części serwisu tych rowerów. Było to konieczne, bo trzy czwarte ilości rowerów nie nadawało się do bezpiecznej jazdy.

carecash-sponsor

     Dodajmy, że Ambasadorów „Rowerowego Wrocławia”, jest już prawie dwustu. Są wśród nich przedstawiciele różnych zawodów: architekci, mechanicy, pracownicy kultury i nauki, sprzedawcy, nauczyciele, jak również studenci. Ich starania zmierzają do stworzenia wygodnych i bezpiecznych tras rowerowych w centrum miasta. Dzięki temu poruszanie się rowerem, będzie jeszcze bardziej bezpieczne.

tom