Będą progi na Bobrzej

Będą progi na Bobrzej

Także na Popowicach powstaną progi spowalniające ruch. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa na tym osiedlu.

     Miejsca montażu progów, są wyznaczane na podstawie wniosków zgłaszanych przez Rady Osiedli – Jednostki Pomocnicze Rady Miejskiej. Progi, jak wiadomo, wymuszają na kierowcach wolniejsza jazdę. (20 do 30 km/h). Są one budowane przede wszystkim na ulicach osiedlowych, gdzie jest duże natężenie ruchu pieszego.

     W pierwszej kolejności, za kwotę 340 500 zł, powstanie 20 progów, wśród nich także na ulicy Bobrzej. Z informacji uzyskanych przez nas u Ewy Mazur, rzeczniczki prasowej Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, wynika, że jeden próg powstanie na odcinku między Zajęczą a Wejherowską, pozostałe trzy na odcinku Rysia – Zajęcza. Będą to tzw. progi sinusoidalne, które wykonuje się z betonowych półprefabrykatów.

     Trwa właśnie produkcja tych elementów dla zadania o nazwie „Budowa progów sinusoidalnych na ulicach: Jugosławiańskiej, Kunickiego, Międzyzdrojskiej, Ślicznej, Bobrzej i Canaletta”. Prace montażowe i drogowe rozpoczną się nie wcześniej niż w drugiej połowie września. Na tym etapie trudno wskazać, czy Bobrza będzie pierwsza w realizacji. Dopiero po dostawie prefabrykatów, będzie można określić kolejność.

tom