Zbyt drogi parking

Zbyt drogi parking

Parkowanie w centrum Wrocławia, zaczyna coraz drożej kosztować. Przekonali się o tym kierowcy, którzy chcą zatrzymać się, tuż obok Urzędu Miejskiego.

     Mowa o parkingu przy ul. Św. Wita, pomiędzy Nowym Targiem a Wita Stwosza. Dotychczas na parkingu tym obowiązywały miejskie stawki parkowania. Nie były one wygórowane, nawet biorąc pod uwagę ceny w strefie A, czyli w ścisłym centrum miasta. Wynosiły one 3 zł za godzinę parkowania, przy czym opłaty były zróżnicowane ze względu na czas parkowania. I tak – za pierwsze rozpoczęte 20 minut parkowania płaciło się 0,50 zł, za drugie rozpoczęte 20 minut także 0,50 zł, za trzecie rozpoczęte 20 minut 2 zł. Jeżeli na przykład zdążyliśmy załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim w ciągu 20 minut, to płaciliśmy 0,50 zł.

     Teraz na parkingu tym, za każdą rozpoczętą godzinę, zapłacimy 5 zł. Niezależnie od tego, czy parkujemy 20 minut, czy całą godzinę. To drożej nawet od parkingu podziemnego na Nowym Targu. Tam zapłacimy 4 zł za pierwszą godzinę. 
Parking przy ul.Św. Wita, dzierżawi od Gminy, firma Immo Park. Jako dzierżawca wnosi ona opłaty do kasy miasta. Próbowaliśmy skontaktować się z rzeczniczką prasową tej firmy, Katarzyną Dobrzańską-Junco, ale bez rezultatu.

     Bardziej przyjazny stosunek do petentów, załatwiających sprawy w Urzędzie Miejskim, powinien sugerować umiarkowane ceny na parkingu, przy ul. Św. Wita. Jest odwrotnie, raczej odstrasza się ich od korzystania z tego parkingu. Dlaczego? Do tej sprawy powrócimy na naszym portalu.

tom