Coraz więcej sygnalizacji

Coraz więcej sygnalizacji

Jest szansa, że po wakacjach, kierowcy i piesi będą mogli korzystać z sygnalizacji świetlnej i przejścia na ulicy Legnickiej, tuż przy pl. Strzegomskim.

     Przenoszenie ruchu pieszego z przejść podziemnych na powierzchnię, zyskuje coraz więcej zwolenników. Taka właśnie zmiana, wprowadzona na pl. Jana Pawła II, bardzo ułatwiła przesiadanie się i zmianę przystanków. Podobnie będzie na ulicy Legnickiej. Obok istniejących przejść podziemnych, tuż przy Poznańskiej i przy Młodych Techników, wybudowane zostaną przejścia naziemne wraz z sygnalizacją świetlną.

     Z informacji, jaką uzyskaliśmy od Ewy Mazur, rzeczniczki prasowej ZDiUM, wynika, że planowane jest ogłoszenie przetargu w lipcu, najpierw na wykonanie przejścia przy Poznańskiej. Oczywiście, trudno już teraz przewidzieć wynik przetargu i akceptację kwot, przeznaczonych na wykonanie takiego zadania. Nie ma mowy o rozrzutności ze strony ZDiUM, choć często firmy, stające do przetargów, podają mocno zawyżone ceny.

     Zakładając przebieg procedury przetargowej bez zakłóceń, a więc podpisanie umowy z wykonawcą w lipcu, trzeba przyjąć dwa miesiące na wykonanie tego zadania. Tak więc nowa sygnalizacja może zacząć działać pod koniec września. Powtórzmy: jeżeli nie wystąpią komplikacje lub konieczność ponownego ogłaszania przetargu. W późniejszym terminie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie przejścia przy Młodych Techników.

     Co prawda, z takiej ilości przejść na Legnickiej nie są zadowoleni kierowcy. Jednak w tym wypadku ułatwienie dla osób starszych, a także niepełnosprawnych, jest ważniejsze od ich wygody. Dzięki naziemnym przejściom takie osoby będą mogły łatwiej i szybciej przejść przez ulicę.

tom