Za długie cykle

 

Za długie cykle

Kierowcy, wyjeżdżający z Popowic ulicą Niedźwiedzią na uicę Legnicką, narzekają na zbyt długie cykle sygnalizacji na tym skrzyżowaniu.

     Zazwyczaj pokonanie takiego skrzyżowania, związane jest co najmniej z odczekaniem 2-3 cykli zmiany świateł. Powoduje to, zwłaszcza w godzinach szczytu, coraz większe korki na ulicy Niedźwiedziej. Niektórzy kierowcy zawracają i starają sie wyjechać inną drogą na Legnicką.

     Próbowaliśmy ustalić co powoduje taką sytuację. Z wyjaśnień Ewy Mazur, rzeczniczki prasowej Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, wyłania się następujący obraz: tramwaje, włączone są do Inteligentnego Systemu Tranasportu. Ponieważ ten daje pierwszeństwo i czas właśnie tramwajom, tym samym dopiero w dalszej kolejności zapala zielone światło samochodom.

     Chwilowo, w czasie wakacji, będzie nieco lepsza sytuacja. Zmniejszy się częstotliowść kursowania linii 31, 32, 33, a także innych linii. To nieco „rozluźni” rozkłady jazdy tramwajów i pozwoli na dłuższe cykle dla samochodów.

     Sytuacja ta, dogodna dla pasażerów tramwajów, jak widać, nie do końca odpowiada kierowcom. Dlatego irytuje ich zbyt długie oczekiwanie na zielone światło. Widocznie trudno pogodzić interesy wszystkich użytkowników dróg w mieście, aby każdy z nich mogł przejechać przez miasto szybklo i bez zakłóceń.

tom