Retromania – spotkanie z przeszłością

Retromania – spotkanie z przeszłością

Przeszłość nie jest czarno-biała. Wielki kryzys, ekscentryczny Witkacy, filmy w których główne role grali Jadzia Smosarska i Eugeniusz Bodo. To tylko niektóre hasła kojarzące się z latami 30-tymi. Czy tak odległe czasy mogą zainteresować współczesnego człowieka? Z pewnością, zwłaszcza jeśli podejmie on ryzyko podróży w czasie, by znaleźć się w roku 1930. Taką podróżą w czasie będzie na pewno „RETROMANIA”.

     Główne atrakcje, przewidziane dla uczestników „Retromanii”, to pokaz mody retro, w którym każdy może wziąć udział. To także quiz z ciekawymi nagrodami, czy projekcja filmu „Ada, to nie wypada!” z 1936 roku. Dodatkowo organizatorzy zapewniają wykwintny poczęstunek, niczym z przedwojennej kawiarni. Przez cały czas trwania imprezy, dostępne będzie atelier fotograficzne. Mile widziane są stroje, nawiązujące do lat 30-tych.

     W trakcie trwania imprezy, przewidziane są rozmaite atrakcje, m. in. konkurs wiedzy o dekadzie lat 30-tych, pokaz mody czy seans filmowy! Będzie także uruchomiona retro kawiarenka, a salę przyozdabiać będą wydruki oryginalnych fotografii sprzed osiemdziesięciu lat.

     Jeśli ktoś jest miłośnikiem historii, mody, kultury czy sztuki okresu II Rzeczpospolitej, to jest to wydarzenie, w którym powinien wziąć udział. Jeśli dopiero stawia pierwsze kroki w świecie art deco i kabaretów, zobaczy, że przeszłość nie jest czarno-biała. Dodajmy, że „Retromania” powstała w ramach projektu „Moje Miejsce NGO”, realizowanego przez stowarzyszenie Tratwa oraz w ramach projektu „Kapitał Ludzki”. Jest to pierwsza tego typu akcja we Wrocławiu.

     Jak nas poinformowała koordynatorka projektu RETROMANIA, Joanna Krystyna Mirocha, jest to połączenie zabawy z orientacją, jak mieszkańcy Wrocławia reagują na przeszłość. Jest ona przecież ważnym składnikiem naszej tożsamości.

     Zapraszamy do Pracowni Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia”, ul. Legnicka 65, 7 czerwca (sobota) 2014 roku, o godzinie 16:00 . Wstęp wolny!

tom