Wrolkowisko dla wszystkich

                                          Wrolkowisko dla wszystkich

         Mieszkańcom Popowic brakuje miejsca do jeżdżenia na rolkach, wrotkach, deskorolkach. Tą sprawą  chce się zająć Rafał Wawryk, mieszkaniec tego osiedla.

Wrolkowisko dla wszystkich

         W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014, zgłosił on projekt o nazwie „Wrolkowisko.pl„. O projektach WBO 2014 pisaliśmy już  na naszym portalu, w tekście Projekty z Popowic Wrolkowisko, było zgłoszone do WBO przez Rafała Wawryka już w 2013 roku. Niestety, ze względu na szczupłość tego budżetu, projekt nie został zakwalifikowany do realizacji. Otóż jego autorowi chodzi o stworzenie bezpłatnego i ogólnodostępnego wrolkowiska, czyli miejsca przeznaczonego do rekreacyjnej jazdy na wrotkach, rolkach, deskorolce i hulajnodze.

        Na tzw. Polanie Popowickiej, jest betonowy plac o średnicy pięćdziesięciu metrów. Służył on niegdyś do pokazów modeli samolotów. Przy wykonaniu odpowiednich prac, takich jak  wyrównanie, zagospodarowanie i oświetlenie terenu, może to być bezpieczne miejsce do rodzinnej zabawy. W sytuacji kiedy powstanie też infrastruktura dostosowana do umiejętności dzieci w wieku 5-12 lat , czyli proste platformy i mini-rampy, także one będą mogły próbować swoich sił. Wrolkowisko może więc być bezpiecznym miejscem, dla wszystkich amatorów jazdy na rolkach i wrotkach, których przecież w naszym mieście jest sporo.

         Tyle o projekcie. Pytam Rafała Wawryka, skąd wziął się pomysł wrolkowiska? Twierdzi, że spacerując po okolicy pomyślał o zrobieniu dla mieszkańców miejsca do wypoczynku czy rekreacji. Tereny takie, jak Polana Popowicka, czy górka przy ulicy Starogroblowej, świetnie nadają się do tego celu. Zwłaszcza, że możliwa jest likwidacja ogródków przy tej ulicy i przeznaczenie ich terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Trzeba myśleć perspektywicznie o mieszkańcach, którzy już są na Popowicach i pojawią się niebawem – twierdzi Rafał Wawryk. Będąc za granicą przyjrzał się, jak to wygląda w innych krajach. Uważa, że warto pomyśleć o swoim najbliższym otoczeniu. Należy on z pewnością do tych ludzi, którzy chcą coś zrobić, widzą co jest do zrobienia, no i  wprowadzają swoje pomysły w praktykę. Założył on także profil na Facebooku  https://www.facebook.com/wrolkowisko, na którym będzie dzielił się swoimi spostrzeżeniami. Jego pomysł jest wart realizacji, a mieszkańcy Popowic będą mieli możliwość poprzeć go w głosowaniu. Z pewnością  nie odmówią mu swojego głosu.

         Przypomnijmy: do 18 maja,projekty złożone do WBO 2014, będą opiniowane przez Urząd Miejski. Następnie, między 2 czerwca a 13 lipca, będą  konsultacje i możliwość poprawienia projektu. Głosowanie na projekty – od 15 do 29 września  br. Będzie można oddać jeden głos na maksimum trzy projekty. Wyniki – najpóźniej w październiku. 

tom