Zuchwała kradzież

Zuchwała kradzież

     Na Popowicach mają, niestety miejsce kradzieże, związane ze stającymi przed domami samochodami. Łupem złodziei padają najczęściej zewnętrzne elementy wyposażenia.

     W nocy z 23 na 24 marca, na Popowicach doszło do zuchwałej kradzieży. Otóż z samochodu osobowego w okolicy ul. Niedźwiedziej, skradziono cztery koła, pozostawiając samochód podparty na kostkach brukowych. Samochód stał na parkingu osiedlowym koło budynku. Po wyjściu właściela rano do samochodu, została przez niego stwierdzona kradzież. Policja dokonała już oględzin miejsca zdarzenia i samego samochodu, po czym podejmie czynności, zmierzające do ustalenia sprawców.

     Opisany tutaj przypadek jest jednym z wielu tego typu kradzieży w ostatnim czasie, na Popowicach. Być może sytuacja dojrzała do tego, aby podjąć bardziej radyklane środki. Zaistniałe zdarzenie wskazuje na większą, niż do tej pory, konieczność zabezpieczenia terenów przy pomocy monitoringu, powiększenia lub utworzenia strzeżonych parkingów. Być może, wspomniane tu środki, bardziej przyczynią się do zabezpieczenia samochodów. Teraz nie są one należycie ochronione przed kradzieżą. 

tom