Dla juniora i seniora

Dla juniora i seniora

W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014, mieszkanka Popowic, Janina Pasternak zgłosiła swój pomysł.

Dla juniora i seniora

  Najpierw kilka słów o autorce. Janina Pasternak mieszka na Popowicach od 1986 roku. Jest mamą dwójki dzieci. Nade wszystko jest osobą aktywną. Stąd zapewne pomysł startu – z powodzeniem – do Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 w SM Popowice. Uważa ona, że trzeba samemu zmieniać otoczenie, bo nikt za nas tego nie zrobi.

     Poprosiliśmy samą autorkę, o przybliżenie naszym czytelnikom założeń jej projektu. Otóż nosi on nazwę „Żyj aktywnie od Juniora do Seniora – budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Popowicach”. Pani Janina spacerując z dziećmi w okolicach górki przy boisku na Rysiej, postanowiła tam umiejscowić swój projekt.

     Obejmuje on wykonanie dwóch wielofunkcyjnych boisk, służących do gry w koszykówkę i piłkę nożną, a także w siatkówkę, badmintona i tenisa. Jest też tam siłownia zewnętrzna. Pomyślała również o miejscu, w którym można przysiąść, porozmawiać, a nawet zagrać w szachy. Do 18 maja projekty będą opiniowane przez Urząd Miejski. Po nim następny etap czyli konsultacje. Potrwają od 2 czerwca do 13 lipca br. Natomiast etap decydujący, czyli głosowanie mieszkańców na projekty, będzie trwał od 15 do 29 września br.

     Mieszkańcy Popowic, głosując wówczas, będą mieli okazję wypowiedzieć się, o przydatności tego projektu. Już teraz można powiedzieć, że umożliwi on na wielu płaszczyznach lepsze poznanie się i wzmocni poczucie tożsamości mieszkańców tego osiedla. Przede wszystkim zaś pomoże zwiększyć aktywność mieszkańców.

tom