Do muzeów za darmo

Do muzeów za darmo

         W ramach akcji  „Otwarte  Muzeum Wrocławia” wstęp do muzeów, podległych miastu jest  już od 1 stycznia br.  wolny. Dotyczy to wystaw stałych.

         Które placówki  możemy odwiedzić, nie płacąc za bilety? Ponieważ  mowa jest o muzeach  miejskich, przypomnijmy  te placówki.  Zacznijmy od  Muzeum Miejskiego Wrocławia. Jego oddział to  Muzeum Historyczne w Pałacu Królewskim, gdzie można zwiedzać ekspozycję „1000 lat Wrocławia”, prezentującą  dzieje  naszego miasta. Następnie  za darmo odwiedzimy Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Ratuszu. W Muzeum Archeologicznym i Militariów, obejrzeć można  wystawy stałe o  najdawniejszych dziejach  Śląska, a także  broń dawną – palną i  białą.W Muzeum Architektury warto  obejrzeć elementy  śląskiej architektury z XII i XIII wieku ( m.in. z opactwa benedyktyńskiego na Ołbinie). Warto też wybrać się do  Muzeum Współczesnego, by zobaczyć obfite zbiory  archiwalne  Jerzego Ludwińskiego, znanego  krytyka sztuki.

         Jest to dobra okazja, by  powiększyć swoją wiedzę o przeszłości naszego miasta. Tak na codzień, muzea odwiedza zaledwie 7 procent wrocławian. Miejmy nadzieję, że akcja „Otwarte  Muzeum Wrocławia” zmieni ten wskaźnik.

tom