Piękne tkaniny

Piękne tkaniny

    W styczniu zapraszamy do Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jeleniej 7. Biblioteczna Galeria Dwie Listwy, prezentuje wystawę „TKANINA” Marii Gostylli-Pachuckiej.

Piekne tkaniny

   Oto garść informacji o niej. Maria Gostylla-Pachucka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Eugeniusza Gepperta w 1960 r. To artystka wszechstronna, uprawia malarstwo akwarelowe, rysunek oraz tkactwo.W latach 1972- 1990 należała do wrocławskiej grupy tkackiej „10 x tak”. Od 1990 r. należy do artystycznej grupy tkaczek francuskich „Fil en Main”.

Piekne tkaniny

   Jej tkaniny z wełny zadziwiają swoją przejrzystą prostotą, akcentując walory samego tworzywa. W swoich pracach artystka stosuje różne rodzaje splotów: dywanowy, gobelinowy, sumak, często pojawiają się sploty przypominające powrozy. Jej prace wskazują też na wpływ muzyki, bowiem niektóre z nich zakończone są owalem, jak w instrumencie.Ma ona na swoim koncie ponad 150 wystaw w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Francji, Holandii i Austrii.

Piękne tkaniny

 Mamy nadzieję, że opublikowane tutaj zdjęcia niektórych jej prac, zachęcą Państwa do obejrzenia wystawy.

tom