Prace przy przejściu – rozpoczęte

Prace przy przejściu- rozpoczęte

przejście Popowicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tę chwilę mieszkańcy Popowic czekali długo. Prace ziemne, przy instalacji sygnalizacji świetlnej, na ulicy Popowickiej, koło Biedronki, właśnie się rozpoczęły.

Starania, jakie podejmowała nasza radna p. Maria Zawartko, zakończyły się pełnym sukcesem. Przypomnijmy w wielkim skrócie, jak do tego doszło. Najpierw było zapytanie p. Marii Zawartko na sesji Rady Miejskiej Wrocławia, o sygnalizację na Popowickiej. Argument był bardzo istotny i mocny: zdarzały się tam często wypadki, także śmiertelne. Następnie miały miejsce wielomiesięczne działania naszej radnej o umieszczenie tego zadania w planie inwestycji Gminy na 2013 rok.I one przyniosły spodziewany rezultat.W końcu nadszedł wreszcie moment, kiedy zadanie to weszło z fazę realizacji. Rozpoczęto już prace, które przygotują miejsce pod słupy sygnalizacji i konieczne połączenia kablowe.

Dzięki działaniom naszej radnej, poprawi się bezpieczeństwo, zarówno dorosłych, jak i dzieci. My, będziemy Państwu relacjonować kolejne etapy instalowania sygnalizacji, aż do jej uruchomienia.

                                                                                                                     tom