Rynek odpadów – decyzja UOKiK

Rynek odpadów – decyzja UOKiK

 

Informacja o ukaraniu  wrocławskiej spółki  Chemeko-System przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta karą 400.000 zł , z pewnością ucieszyła wszystkich.

           Bo oto ten monopolista , wykorzystał swoją pozycję  na  naszym rynku  i podwyższył ceny za przyjmowane śmieci. A tu tymczasem stop. Jest ktoś, kto pilnuje, żeby nie wydrenowano nam kieszeni. Będzie płacił karę i to sporą , bo 400 tysięcy złotych.To nie są żarty. Decyzja UOKiK ma rygor natychmiastowej wykonalności. Można dyskutować, ale trzeba płacić! Jak nie , to 10 tysięcy euro za każdy dzień zwłoki!! W końcu  podwyższenie  cen o 115 %  to zdaniem Urzędu już zdecydowanie za dużo.

           Wszystko byłoby w porządku, tylko  rodzi się  pytanie: skąd Chemeko-System weźmie na tę karę? Czyżby z funduszy firmy? A fundusze firmy skąd się biorą , skoro wozi nasze śmieci do Rudnej Wielkiej? Zatem chyba przedwcześnie ucieszyliśmy się tą karę. Bo tak naprawdę, to zapłacimy podwójnie. I za śmieci i za karę. A co nam przyjdzie z tej kary?  Przekonanie, że nikt nie będzie sobie  bezkarnie podwyższał cen za śmieci. Za które przecież i tak zapłacimy.

tom