Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu

Trwa modernizacja wiaduktu kolejowego nad ulicą Starogroblową. Chociaż rozpoczęta przebudowa wiąże się, przede wszystkim, z modernizacja linii kolejowej E-59 na odcinku Wrocław-Poznań, to dla mieszkańców Popowic pierwszorzędne znaczenie ma ona w zakresie zmiany układu komunikacyjnego w obrębie wiaduktu.  Wspomniany wiadukt od dawna bowiem stanowi wąskie gardło w komunikacji z centrum miasta.

Modernizacja polegać ma przede wszystkim na poszerzeniu samego wiaduktu, tak aby był on w stanie pomieścić dwie dwupasmowe jezdnie, chodnik, ścieżkę dla rowerów, a w przyszłości także linię tramwajową. Całość ciągu komunikacyjnego ma przybrać układ jak na poniższej wizualizacji.

Niestety, w związku z rozpoczętą inwestycją, trzeba się będzie liczyć z zapewne nieodległymi utrudnieniami i ograniczeniami w ruchu samochodowym, jednak perspektywa wygodniejszego wyjazdu z Popowic, powinna kierowcom nieco osłodzić gorycz tymczasowych niedogodności. Pamiętać jednakowoż należy, iż do pełni szczęścia potrzeba przebudowy  innego, oddalonego o niecały kilometr, wiaduktu kolejowego przy skrzyżowaniu ul. Długiej z Gnieźnieńską, gdzie tradycyjnie tworzą się jeszcze większe korki. Rozpoczęta modernizacja przy Popowickiej/Starogroblowej nic w tym kontekście nie zmieni, ale na pewno stanowi krok w dobrym kierunku.

 

Więcej o tej inwestycji można przeczytać na KLIKNIJ                  

                                                                                             mar