Przedszkolacy tańczą

Przedszkolacy tańczą

Pokazem wysokich umiejętności przedszkolaków, była XII Taneczna Gala Przedszkolaka. Maluchom sekundowali i oklaskiwali ich rodzice, którzy licznie przybyli na to wydarzenie.

     Nie będzie wcale przesady w tym określeniu, iż dla najmłodszych było to z pewnością wielkie wydarzenie w ich życiu, mianowicie występ przed, wyrozumiałą co prawda, ale jednak publicznością. Honory domu czyniły Anna Domańska, wicedyrektor Przedszkola 104 i Małgorzata Orlik, wychowawczyni w tej placówce. Po przywitaniu zarówno oficjalnych gości, jak i publiczności, rozpoczęła się parada wszystkich grup uczestniczących w Gali. Po niej wystąpiła profesjonalna para taneczna – Magda Zachariasiewicz i Kamil Zazay. Można było podziwiać ich kunszt taneczny.

     Galę rozpoczął występ maluchów z Przedszkola 104 – organizatora całej imprezy. Już po kilku taktach poloneza z filmu „Pan Tadeusz”, okazało się że mali wykonawcy skradli serca publiczności. Z przejęciem wykonywali niełatwy przecież taniec z przepiękną muzyka Wojciecha Kilara.

W programie Gali było sporo tańców, wywołujących aplauz publiczności. Wymieńmy ”Nowoczesnego Arlekina”, wykonanego przez ZSP nr 13, „Laleczkę z saskiej porcelany”, zatańczoną przez Przedszkole nr 125. Dużo braw zebrał też „Let’s twist again”, żywiołowo wykonany przez maluchy z Przedszkola nr 77, czy tradycyjny krakowiak w wykonaniu ZSP nr 16. Galę zamknął znów występ Przedszkola 104. Tym razem był to „Jackson show dance”. Poowne wykonawcy porwali publiczność oraz otrzymali gromkie brawa.

      Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Organizatorzy podziękowali dyr. Izabeli Koziej, za pomoc w zorganizowaniu imprezy w nowoczesnej sali sportowej IX Liceum Ogólnokształcącego. Radni z JPMW Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. – Ewa Garncarek-Zarzycka, Halina Czapnik i Tomasz Kapłon, odebrali podziękowanie od organizatorów, za wsparcie finansowe Gali.

     XII Taneczna Gala Przedszkolaka była znakomitym przykładem na to jak bardzo dużą rolę odgrywa taniec w życiu dzieci. Potwierdza też solidna pracę wychowawczyń z przedszkoli, która przyniosła znakomite rezultaty. Było to piękne kolorowe, roztańczone widowisko i to zorganizowane już po raz dwunasty!

mar